top of page

​Çocuk ve Bebek Uyku Tulumu

Tog Değeri

BILIYOR MUYDUNUZ?

Bazı ülkelerde (örneğin İngiltere) TOG derecesi olmayan uyku tulumları çocuklar için tehlikeli kabul edilir ve kullanılması tavsiye edilmez.

my bee and me çocuk ve bebek uyku tulumları son derece önemli olan TOG değeri standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

Ebeveynlerin güvendiği profesyoneller tarafından önerilir.

Çocuk ve bebek uyku tulumu olarak neden my bee and me TOG uyku tulumunu tercih etmeliyim?

 

  • Çocuğunuzun uyku sırasında ideal vücut ısısında kalmasını sağlar.  

  • Bebek battaniyesi veya bebek yorganı kullanmanıza gerek kalmaz. Bu sayede çocuğunuzun örtüyü kafasının üzerine çekmesi veya örtüye dolanması gibi riskler ortadan kalkar. Ani Bebek Ölümü Sendromu (SIDS) riskini azaltmaya yardımcı olur.

  • Bebek ve çocuk uyku tulumlarımız, çocuğunuzun gece boyunca üzerini açmasını ve üşümesini engeller.

  • Gece boyunca üşümeyen ve terlemeyen bebeğinizin uykusu daha az bölünür. Bebeğinizin üzerini örterken uyandırma riski azalır.

  • Profesyoneller uyku eğitimi için TOG uyku tulumunu önermektedirler.

  • TOG uyku tulumu, sağladığı sıcaklığa göre bir TOG derecesine (Avrupa standartlarında) sahiptir. TOG derecesi ne kadar yüksekse uyku tulumu o kadar sıcak tutar.

HANGİ UYKU TULUMUNU GİYDİRMELİ?

TOG TABLOSU

Grafiğimiz yalnızca genel bir kılavuzdur. Bebeğinizin rahat olup olmadığını ve sıcaklığını daima kontrol edin. Çocuğunuzun aşırı ısınmasına vermeyin.

MÜŞTERİ YORUMLARI
bebek uyku tulumu.jpg

Deniz Sarıoğlu

Öncelikle, ürünü baya araştırdık, diğer markalar ile de kıyaslama yaptık, ancak gerek modeli gerekse fiyatı açısından en işlevsel ve faydalı tulumun. Ürünün kumaş kalitesinden bahsetmek gerekirse dokusu çok yumuşak ve gayet rahat. Çok soğuk iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız 2.5 Tog dan aşağı almayın. Fiyat kısmına gelirsek gerçekten fiyatını sonuna kadar hakeden bir ürün, diğer markalara misli fiyatlar vermeye de gerek yok. Tamamen fiyat performans ürünü diyebiliriz, paketleme ve kargo da gayet özenliydi. 

2.5 tog uyku tulumu.jpg

Merve Akçay

Bu tulumu almadan önce gerçekten çok araştırdım. Yumuşacık ve sıcacık tutuyor. Kesinlikle sabahları kontrol ettiğimde sıcacık uyanıyor ve çok rahat giyiyor. Kaliteli, yorganını giymiş gibi. Tavsiye ederim. 

tog uyku tulumu.jpg

Zeynep Tekin

Çok çok memnunum. Geçen sene kullanmaya başladık. çok memnunum. 21-22 derece evimiz, terletmiyor. 2 beden büyük aldım 2 sene giyer.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TOG ne demek?

TOG derecelendirmeleri, çocukların uyku sırasında aşırı ısınmasını önlemek için vardır. Ani Bebek Ölümü Sendromu (SIDS) riskini azaltmak için kullanılan bir derecelendirmedir.

 

Bebek uyku tulumlarına, sağladıkları sıcaklığa göre bir TOG derecesi (Avrupa standartlarında) verilir. TOG derecesi ne kadar yüksekse uyku tulumu o kadar sıcak tutar.

 

Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, TOG bebek ve çocuk uyku tulumları farklı TOG değerleriyle bu görevi üstelenir. 

TOG değeri neden önemli?

Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, bebek uyku tulumu ve çocuk uyku tulumu gibi ürünler farklı TOG değerleriyle bu görevi üstelenir. 

 

TOG Uyku tulumu, küçük bebeklerin aşırı ısınmasını önleyerek Ani Bebek Ölümü Sendromu (SIDS) riskini ortadan kaldırır.

TOG değeri nasıl seçilir?

TOG değeri, oda sıcaklığına göre bebeğimizin ne giyeceğini belirlemekte kullanılır. Oda sıcaklığına uygun tulum seçimi, bebeğinizin ideal vücut ısısında kalmasını sağlar . Bu yüzden, uyku tulumunuzu seçerken önce bebeğinizin oda sıcaklığını kontrol etmeniz gerekir. Daha sonrasında hangi TOG derecesinde uyku tulumunu kullanacağınızı seçebilirsiniz.

 

2.5 tog uyku tulumu, kış ayları için uygun bir kalınlığa sahiptir. 1 tog uyku tulumu ise ilkbahar ve sonbahar ayları için idealdir.

TOG uyku bebeğimin uykusunu nasıl etkiler?

Gece boyunca üşümeyen ve terlemeyen bebeğinizin uykusu daha az bölünür. Bebeğinizin üzerini örterken uyandırma riski azalır.

Profesyoneller uyku eğitimi için TOG uyku tulumunu önermektedirler.

TOG uyku tulumu kullanırken aynı zamanda bebek battaniyesi veya bebek yorganı da kullanmalı mıyım?

my bee and me uyku tulumları çocuğunuz için ideal vücut sıcaklığı sağlar. Bu sebeple ekstra bir örtü kullanmanıza gerek yoktur.

Bu sayede çocuğunuzun örtüyü kafasının üzerine çekmesi veya örtüye dolanması gibi riskler ortadan kalkar. 

my bee and me TOG uyku tulumu için terletmeyen uyku tulumu diyebilir miyiz? 

Evet. Oda ısısına uygun TOG derecesi seçilmiş uyku tulumlarımız sayesinde çocuğunuz gece boyunca üşümez ve terlemez.

1 tog uyku tulumu kaç derece?

1.0 TOG uyku tulumu, hava sıcaklığının ılık olduğu ilkbahar/sonbahar aylarında kullanıma uygundur (21-24C oda sıcaklığı).

2.5 tog uyku tulumu kaç derece?

2.5 TOG uyku tulumu, hava sıcaklığının düşük olduğu sonbahar/kış aylarında kullanıma uygundur (15-21C oda sıcaklığı).

bottom of page