top of page

Yatak Kenar Koruyucu

 Beşik, Karyola ve Montessori Yataklar için Parmaklık Koruyucular

BILIYOR MUYDUNUZ?

Tek parça şeklindeki karyola parmaklık koruyucuların ani bebek ölümleriyle bağlantılı olduğunu ve New York dahil olmak üzere birçok ABD eyaletinde yasaklandığını biliyor muydunuz?

Tek parça karyola parmaklık koruyucuların kullanımını pediatristler önermiyor.

Klasik karyola koruyucular "ani bebek ölümüne" sebep olabiliyor.

Bebek yatak kenar koruyucu olarak neden my bee and me tercih etmeliyim?

 

  • Bebek yatak koruyucularımız, hareketli bebeğinizi çarpmalara karşı korurken, karyola etrafındaki sağlıklı hava akımını da sağlayacaktır. 

  • Karyola parmaklık koruyucu, ebeveynlerin güvendiği profesyoneller (çocuk doktorları, uyku danışmanları) tarafından önerilir.

  • Bebeğiniz ve sizin birbirinizi görebilmesine olanak sağlar.

  • Karyola parmaklık koruyucular, parmaklığı sıkıca kavradığı için bebeğiniz onları yerlerinden çıkartamaz. Böylece eski tip koruyucuların veya örgü korumalıkların aksine karyoladan dışarı atlamaları için tehlikeli bir basamak oluşturmaz.

  • Dünyada ve Türkiye’de gittikçe yaygınlaşan uyku eğitimi için mükemmeldir. Bebeğiniz kapalı bir kutuda gibi hissetmez, etrafını görebilir. Bu sayede kendisini güvende hissederek kolayca uykuya dalabilecektir. my bee and me parmaklık koruyucularımız bebeğiniz ve sizin için çok daha iyi bir gece uykusu sağlar.

  • Montessori bebek odası dahil olmak üzere tüm bebek odası tiplerinde kullanıma uygundur. Çocuğunuz büyüdükçe ve daha fazla hareket etmeye başladığında da onu koruyacaktır.

  • Karyola parmaklık koruyucular tüm parmaklığı kapladığı için kayma yapmazlar. Sürekli olarak düzeltmenize gerek yoktur. Bu nedenle çocuk odası aksesuarları olarak my bee and me karyola parmaklık koruyucular her zaman düzenli ve şık görünecektir.

  • Eski tip bebek yan koruma ürünleri (tek parça beşik koruyucular, tek parça çocuk yatak koruması, örgü yatak koruyucular vb) barındırdıkları SIDS ve tehlikeli basamak riskleri sebebiyle Amerika’da yasaklandı.

Risk almayın – eski tip koruyuculara karşı güvenli ve akıllı bir alternatif
olan my bee and me parmaklık yatak kenar koruyucuları kullanın.

MÜŞTERİ YORUMLARI
Beşik Koruyucu.JPG

Aspurçe Onay

Ben inanilmaz memnunum bu parmakliklardan. Sevim Ebe’nin referansi ile aldik. Su ana kadar bebek odasi icin aldigimiz en mantikli sey diyebilirim. Israrla kafasini carpiyor o barlara ve koruyucu sayesinde kafam rahat. Cok kisiye de tavsiye ettim ve aldilar. Cok iyi dusunmussunuz.

Yatak Kenar Koruyucu.JPG

Dr. Aysell Novruzowa

Çok ama çok teşekkür ederim. Yatak kenar koruma harika. Frankfurt am Main’dan size sevgiler. Artik bebeğim basini çarpicak diye endisem olmayacak.

Bebek Odası Aksesuarları.jpg

Niran Hürel Herder

Aşırı memnunuz. Her arkadaşıma tavsiye ediyorum. Ikea bebek beşikleri ile uyumlu.

SIKÇA SORULAN SORULAR

my bee and me parmaklık koruyucuların eski tip tek parça koruyuculardan veya beşik örgü korumalıklardan farkı nedir?

Parmaklık koruyucularımızda bebeğinizin boynuna dolaşabilecek tehlikeli bağlar bulunmaz. Çocuğunuzun kendisini karyoladan dışarı atmasına sebep olabilecek tehlikeli bir basamak oluşturmaz. Parmaklıklar arasındaki boşluklar sayesinde karyolada sağlıklı bir hava akışı sağlar.

Parmaklık çocuk yatak koruyucular tüm karyola tipleri için uygun mudur?

Parmaklık içeren tüm bebek karyolaları, bebek beşikleri ve montessori yatakları ile uyumludur. Park yatak ve anne yanı beşikler için uygun değildir. Boyut seçeneklerimiz ve nasıl ölçü almanız gerektiği ile ilgili ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Parmaklık yatak kenar koruyucuları parmaklıklara nasıl takabilirim?

Parmaklık kenar koruyucuyu parmaklığın etrafına sarın ve fermuar yardımıyla kapatın. Fermuar, tutma yeri karyola ile baza arasında kalacak şekilde yukarıdan aşağıya doğru kapatılmalıdır. 

Parmaklık koruyucular, diğer yatak yan koruma ürünleri ile kıyaslandığında pahalı gözüküyor, neden?

Kısa süreler için kullanabileceğiniz birçok bebek ürününün aksine, parmaklık koruyucularımızı yıllarca kullanabilirsiniz.

Çocuğunuz karyolada ayağa kalkmaya başladığında tek parça bebek yan koruma ürünlerini çıkartmanız gerekir (tırmanıp düşmesine sebebiyet verebileceği için). my bee and me parmaklık bebek koruyucuları böyle bir tehlike barındırmaz. Erken bebeklik döneminden (bebek beşiği, bebek karyolası) 4-6 yaşa kadar (Montessori çocuk yatağı) kullanabilirsiniz. 

 

Parmaklık  beşik yanı oruyucularımız yüksek kaliteli ve bebek kullanımına uygun sertifikalı hammaddelerden üretilmiştir. İçerik bilgisi için ürün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Parmaklık bulunmayan karyola kenarları için öneriniz nedir?

Bebekler, ebeveynlerinin onları alıp bıraktığı parmaklıklı kenarlara doğru hamle yapma eğilimindedirler. Tek parça bebek kenar korumalıklarının içerdiği tehlikeler sebebiyle uzmanlar parmaklıksız kenarları boş bırakmanızı tavsiye etmektedir. 

Kız bebek odası ve erkek bebek odası için renk seçenekleri nelerdir? 

Renk alternatiflerimiz, çeşitli düz renkler ve düz fon üzeri yıldızlı seçenekler şeklindedir. Tüm renk seçeneklerimizi ürün sayfamızda görüntüleyebilirsiniz. Bebek pembesi ve düz beyaz kız bebek odası için en çok tercih edilen ürünlerimizdir.

Erkek bebek odası için ise bebek mavisi ve gri tonları oldukça popüler renklerdir.

Parmaklık bebek beşik koruyucular, güvenlik amaçlı olduğu kadar, bebek odası aksesuarları olarak da idealdir. 

bottom of page